מידע כללי

"המרכז לגישור בקמפוס" הינו המרכז גישור האקדמי הראשון בישראל, הוקם בשנת 2003 ומספק חוויה יישומית לסטודנטים שבחרו בתחום הגישור במהלך לימודיהם בתוכנית לניהול ויישוב סכסוכים ומשא ומתן. המרכז מטפל בתיקים המופנים אליו מקהילת הקמפוס ומבית הדין לעבודה. כל גישור מנוהל על ידי צוות מגשרים המורכב ממגשרים מומחים (חלקם גם מגשרי מהו"ת) ולעיתים גם ממגשר סטודנט שעבר הכשרה מעשית בגישור. פעילות המרכז מלווה בקורס האקדמי "פרקטיקה בגישור", במסגרתו זוכים הסטודנטים המגשרים להכנה מעשית, מקיפה וממוקדת, לליווי במהלך הגישור ולניתוח לימודי ודיון לאחריו. הגישורים במרכז מהווים גם שדה למחקר ולפיתוח תחום הגישור בפרט ויישוב הסכסוכים בישראל בכלל.

המרכז מעניק שירותי גישור ללא עלות, מתוך הבנה כי מטרתו העיקרית של המרכז היא שילוב בין הפן האקדמי של התוכנית לניהול וליישוב סכסוכים ומו"מ, לבין הפן הפרקטי שלה. מלבד המגשרים אשר מנהלים את הגישור, הגישורים במרכז נצפים על ידי מגשרים מתמחים (מספר הצופים בכל גישור מוגבל), אשר מחויבים לשמירה על סודיות הליך הגישור כמו המגשרים עצמם.

ליצירת קשר עם המרכז לגישור בקמפוס בר-אילן, טל' : 03-5318043

ניתן גם לפנות בדוא"ל: p.confl@mail.biu.ac.il

ייחודו של מרכז הגישור באוניברסיטה, להבדיל ממרכזי גישור פרטיים הקיימים בשוק, הינו בתשתית העיונית והמחקרית העומדת לרשותו ובהימצאותו של כח אדם איכותי, מגשרים וסטודנטים המתמקצעים בתחום ובמקביל תורמים לטובת הקהילה.