שאלות ותשובות

מהי מתכונת הלימודים?

מסלול רגיל (עם או בלי תזה):

לימודי תואר שני תוך שנתיים- שלוש שנים, הלימודים הם בעיקר בימי שלישי ושישי. ישנם קורסי בחירה נוספים המתקיימים בימים אחרים. 

בנוסף, הקורס פרוייקט שטח (חובה במסלול ללא תזה בלבד) מחייב התנסות בת 40 שעות מעבר לשעות הלימוד של הקורסים. 

מסלול ללא תזה בתוך שנה:

 ימי שלישי ושישי, כולל סמסטר קיץ* בעלות של קורסי קיץ לפי תקנון שכ"ל .

* מותנה במינימום משתתפים

ישנם קורסי בחירה נוספים המתקיימים בימים אחרים. 

בנוסף, הקורס פרוייקט שטח מחייב התנסות בת 40 שעות מעבר לשעות הלימוד של הקורסים. 

האם יש באפשרותי לסיים את התואר בשנה?

ניתן לסיים את התואר בשנה אחת במסלול ללא תזה בלבד, אך יש להביא בחשבון שיש קורסי בחירה בימים נוספים (למעט שלישי ושישי), ובנוסף, יש לבצע פרוייקט שטח שמחייב 40 שעות התנסות מעבר לימי הלימוד בתוכנית. 

כמה עולה התואר?

את הסכום המדוייק ניתן לחשב רק בעזרת מדור שכר לימוד, מכיוון שהוא משתנה בהתאם להשלמות, לקורסי קיץ ולחובות נוספות.

בסיס שכר הלימוד הוא 200% שכר לימוד אוניברסיטאי רגיל כפי שנקבע על ידי מל"ג (100% בשנת תשע"ז 13,781 ₪). 

למידע נוסף, ניתן לעיין בחוברת הוראות הרשמה לשנה האקדמית תשע"ז:

https://www1.biu.ac.il/File/MYDA/Harshama2017.pdf

קורס בחירה הכשרה בגישור בתוספת תשלום עד 1,500 ש"ח.

מה הקשר בין התואר הזה לבין מקצוע הגישור?

התואר עוסק באספקטים שונים ומגוונים של תחום ישוב הסכסוכים. גישור הנו סוג של ישוב סכסוכים ומהווה פרט אחד מתוך מכלול של תיאוריות וטכניקות בתחום. על מנת להיות מגשר ניתן לעבור קורס גישור בן 60 שעות במסגרות שונות. התוכנית ליישוב סכסוכים מציעה קורס כזה, אותו ניתן לקחת כקורס בחירה בתוכנית בתשלום נוסף מעבר לתשלום שכר הלימוד.

מה התואר נותן לי?

התואר נותן פרספקטיבה רחבה ורב-תחומית על תחום ישוב הסכסוכים בארץ ובעולם. התוכנית הנה תוכנית אקדמאית השואפת להרחיב את הידע והמחקר בתחום ישוב סכסוכים. המטרה איננה להכשיר מקצוענים בתחום הגישור, אם כי חומר הלימודים ניתן ליישום בחיי היום יום ובכל מסגרת מקצועית. הלימודים מאפשרים התנסות מעשית במסגרת קורס גישור, סדנה למו"מ, וקורס מתקדם בגישור.

מיהו סטודנט אופייני בתכנית?

קהל הסטודנטים בתוכנית מאד מגוון, הוא כולל אנשי מקצוע בתחומים שונים (מורים, פסיכולוגים, אנשי צבא וביטחון, עובדים סוציאלים, מגשרים, אנשי עסקים, עורכי דין ועוד); וגם סטודנטים צעירים יותר אשר סיימו לאחרונה תואר ראשון ועדיין לא השתלבו בעולם המקצועי.

האם יש באפשרותי לפרוס את הקורסים מעבר לשנתיים?

התוכנית קיבלה אישור לאפשר לתלמידנו לסיים את הלימודים תוך שלוש שנים ללא צורך בקבלת הארכה מיוחדת (מעבר לשנה הראשונה או השנייה). 

אין לי רעיון לתזה. האם אני יכולה להירשם לתוכנית?

כן. אמנם אנחנו מעדיפים לקבל מועמדים אשר יש להם מושג כללי לגבי הנושא אותו הם רוצים לחקור, אך זה איננו תנאי הכרחי לקבלה לתואר שני (בדוקטורט המצב שונה). במהלך השנה הראשונה ללימודים תקבל מושג רחב על התחומים הקשורים ליישוב סכסוכים. קורסי הליבה יאפשרו לך לגבש שאלת מחקר ומשרדי התוכנית יוכלו לסייע לך במציאת מנחה מתאים (כל עוד הנושא שבחרת קשור ישירות לנושאי הליבה של התוכנית).